CaspiPropertyAzerbaijan Property Intelligence
8 photos
Save
250,000 AZN
2,841 AZN/m² · +2% vs the area

Cəfər Xəndan küçəsi, 8-ci mikrorayon

New build, 2 rooms, 88 m² · 8-ci mikrorayon · Bakı

2 rooms88.0 m²Floor 10/16
delisted+10.6% since first seentəmirliipotekakupça
Open at the source to contact the seller →

About this home

Description in the seller’s original language.

8 MKR Cefer Xendan kucesi Qowa Zapravkanin azadliq prospektinin 115 nomreli orta mektebin yaxinliqi Araz marketin Qrand marketin yani 16 mertebeli YENI tikili 10 mertebesi 2 otaq 88 kvm umumi sahesi olan ZEİF TEMİRLİ menzil satilir.QAZ iwiq su daimi.Kombi istilik sistemi.Geniw iwiqli otaqlari…24 saat qorunan geniw heyeti.2 mertebe yeralti parkinqi 2 eded suret lifti…Senedi Kupca(CİXARİW).qiymeti 226000 AZN .. 1 FAIZ ALICI TEREFDEN OFISIN XIDMET HAQQIDIR..menzil hal hazirda boü veziyyetde 500 AZN icarededir..alqi satqi gunu acarlari tehvil alirsiz..

Property history

The price this home has asked, recorded every day since 2026-08-04. Asking price, not a sale price.

Sep2026
Left the market250,000 AZN
2026-09-24 · watched 51 days · Müşfiq
Sep2026
Price rise250,000 AZN
2026-09-09 · 235,000 AZN → 250,000 AZN (+6.4%) · Müşfiq
Aug2026
Price rise235,000 AZN
2026-08-20 · 224,000 AZN → 235,000 AZN (+4.9%) · Müşfiq
Aug2026
Price cut224,000 AZN
2026-08-07 · 226,000 AZN → 224,000 AZN (-0.9%) · Müşfiq
Aug2026
First recorded226,000 AZN
2026-08-04 · Müşfiq
220,100237,000253,9002026-08-04 — 226,000 AZN2026-08-05 — 226,000 AZN2026-08-06 — 226,000 AZN2026-08-07 — 224,000 AZN2026-08-08 — 224,000 AZN2026-08-09 — 224,000 AZN2026-08-10 — 224,000 AZN2026-08-11 — 224,000 AZN2026-08-12 — 224,000 AZN2026-08-13 — 224,000 AZN2026-08-14 — 224,000 AZN2026-08-15 — 224,000 AZN2026-08-16 — 224,000 AZN2026-08-17 — 224,000 AZN2026-08-18 — 224,000 AZN2026-08-19 — 224,000 AZN2026-08-20 — 235,000 AZN2026-08-21 — 235,000 AZN2026-08-22 — 235,000 AZN2026-08-23 — 235,000 AZN2026-08-24 — 235,000 AZN2026-08-25 — 235,000 AZN2026-08-26 — 235,000 AZN2026-08-27 — 235,000 AZN2026-08-28 — 235,000 AZN2026-08-29 — 235,000 AZN2026-08-30 — 235,000 AZN2026-08-31 — 235,000 AZN2026-09-01 — 235,000 AZN2026-09-02 — 235,000 AZN2026-09-03 — 235,000 AZN2026-09-04 — 235,000 AZN2026-09-09 — 250,000 AZN2026-09-10 — 250,000 AZN2026-09-11 — 250,000 AZN2026-09-12 — 250,000 AZN2026-09-13 — 250,000 AZN2026-09-14 — 250,000 AZN2026-09-15 — 250,000 AZN2026-09-16 — 250,000 AZN2026-09-17 — 250,000 AZN2026-09-18 — 250,000 AZN2026-09-19 — 250,000 AZN2026-09-20 — 250,000 AZN2026-09-21 — 250,000 AZN2026-09-22 — 250,000 AZN2026-09-23 — 250,000 AZN2026-09-24 — 250,000 AZN2026-08-042026-09-24

Property details

Cəfər Xəndan küçəsi

Type
New build
Rooms
2
Area
88.0 m²
Floor
10 / 16
Repair
yes
Agency
Müşfiq
On market
51 days (from our first sighting)
Last seen
2026-09-24
Open at the source →

Location

Open in Google Maps →

What's nearby

Metro
Nəsimi · 1.2 km
School
Dünya Məktəbi, Binəqədi rayonu · 340 m
Kindergarten
Sunny Uşaq Akademiyası · 200 m
University
Azərbaycan Kooperasiya Universiteti · 780 m
Hospital
3 saylı Uşaq Dəri Zöhrəvi Dispanseri · 530 m
Clinic
Reabilitasiya Onurğa Terapiya Mərkəzi · 170 m
Pharmacy
340 m
Supermarket
Araz · 330 m
Mall
Elit Ticarət · 1.7 km
Park
Corce Enesku Parkı · 250 m

Straight-line distances, from OpenStreetMap.

Area insights

8-ci mikrorayon, Bakı →

Priced in line with similar homes nearby.

2,533AZN/m²3,097
Median asking price
260,000 AZN
Median AZN/m²
2,780
Middle 50% AZN/m²
2,533 – 3,097
This home
2,841
vs the area
+2%
Rent potential / mo
880 AZN
Gross yield
4.22%

Based on 60 similar-sized listings — new-build flats — within 500 m of this home, priced as of right now.

Middle 50%: half of similar listings ask a price inside this range. The cheapest quarter and the most expensive quarter sit outside it.

Similar properties

Same district, same number of rooms and a similar size, on the market now.

Sign in

Save properties with the star and get back to them on any device.